TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24.03.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu i rekolekcje są kolejną szansą by wejść na tę drogę.
  1. Odpowiadając za wezwanie Chrystusa: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”, rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje wielkopostne. Szczegółowy plan nauk i nabożeństw rekolekcyjnych wywieszony jest w gablocie informacyjnej i na stronie internetowej parafii.
  1. Spowiedź rekolekcyjna będzie sprawowana we wtorek pół godziny przed każdą Mszą Św.
  1. W jutro 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas każdej Mszy Świętej. Msze Święte w porządku rekolekcyjnym.
  1. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki dzieci o godz. 17.30, dorosłych o godz. 18.30 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 16.30.
  1. W tym roku po raz dziesiąty wiele tysięcy wiernych podejmuje trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest szczególną inicjatywą pozwalająca oderwać się od codziennych spraw, w ciszy i samotności rozmawiać z Bogiem.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na potrzeby parafii i na kwiaty do „Grobu Pańskiego”.
  1. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask.
  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Mirosławę Król l. 84, jej pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek…