TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 5.05.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.
 1. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego podczas nabożeństw majowych.
 1. W środę przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski.
 1. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz. 18.30 w niedziele o godz. 16.30.. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii.
 1. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Taca w przyszłą niedzielę na rzecz MSD w Lublinie.
 1. Odpust w kaplicy w Chutczu ku czci św. Izydora i poświęcenie pól w przyszłą niedzielę, suma odpustowa o godz. 14.00. Msza Św. w kaplicy w Petryłowie w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.
 1. W tym roku do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi (…) dzieci. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się przyszłą niedzielę o godz. 12.00. Dzieci odbędą swoją pierwszą spowiedź św. w sobotę o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wyjątkowym wydarzeniem także rodziców i rodziców chrzestnych.
 1. O sprzątanie kościoła prosimy rodziców dzieci Pierwszo Komunijnych.
 1. Drogich solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian.
 1. Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej +Tomasza Ścieślickiego l. 52, jego pogrzeb jutro o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 6 V – św. Filip i św. Jakub, Apostołowie,
 • 8 V – św. Stanisław (1030-1079), biskup krakowski, męczennik, główny patron Polski, przez św. Jana Pawła II nazwany „patronem chrześcijańskiego ładu moralnego”.