TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 15 grudnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W tym tygodniu, od wtorku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Panem Bogiem, aby dalej w niej wzrastać, dojrzewać i dzielić się nią z innymi.
  2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe.
  3. Nowenna przed Narodzeniem Pańskim będzie śpiewana od jutra w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 17.00, w niedzielę o godz. 16.40, wyjątkowo we wtorek po Mszy Św. o godz. 7.30 , ponieważ spowiadamy w parafiach Rozesłania Apostołów i Św. Matki Teresy z Kalkuty w Chełmie. ( WE WTOREK NIE MA MSZY ŚW. WIECZOREM, KANCELARIA WE WTOREK NIECZYNNA).
  4. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Miejmy też wrażliwe i otwarte serca.
  5. Konferencja przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisywanie aktów chrztu w czwartek o godz. 16.00.
  6. Prosimy o zgłaszanie chorych, którzy pragną przed świętami wyspowiadać się i przyjąć Komunię Św. , będziemy ich odwiedzać w piątek od godz. 9.00.
  7. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny Os. Słonecznego.
  8. W minionym Pan Bóg wezwał do wieczności + Stefanię Jaglewicz l. 89. Pomódlmy się w jej intencji. Wieczny odpoczynek…