SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 26.05.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w czasie trąby powietrznej w gminie Wojciechów.
 2. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.
 3. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.
 4. W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 18.00.
 5. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa w niedziele o godz. 16.30.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Poświęcenie pól dzisiaj Serniawy godz. 15.00, Sawin godz. 18.00, w przyszłą niedzielę Kozia Góra godz. 15.00, Łowcza i Kol. Łowcza godz. 18.30.
 8. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Podgrabowej.
 9. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.
 10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Artur Filipczuk l. 35 jego pogrzeb jutro o godz. 11.00, + Szczepan Grzesiak l. 59 jego pogrzeb we wtorek o godz. 15.00. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych,
 • 31 V – święto Nawiedzenia NMP,
 • 1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.