ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA 26 grudnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj, w drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego, obchodzimy święto Świętego Szczepana, jednego z siedmiu diakonów Kościoła jerozolimskiego, pierwszego męczennika. Dzieje Apostolskie określają go jako „pełnego łaski i mocy Ducha Świętego”. Szczepan głosił Ewangelię z mądrością, której nikt nie potrafił się przeciwstawić. Za publiczne wyznawanie Chrystusa został ukamienowany (Dz 7,54-60). Zbudowani jego postawą starajmy się być w naszej codzienności prawdziwymi świadkami Chrystusa.
  1. Radujmy się czasem Bożego Narodzenia. Zapraszam do udziału w codziennej świątecznej Eucharystii oraz we wspólnym śpiewaniu kolęd i pastorałek przy żłóbku. W wielu polskich kościołach tradycyjnie śpiewamy je aż do 2 lutego, do święta Ofiarowania Pańskiego, nazywanego świętem Matki Bożej Gromnicznej.
  1. W oktawie Narodzenia Pańskiego, 27 grudnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Apostoła i Ewangelistę. Tego dnia tradycyjnie błogosławimy wino. Uczynimy to podczas Mszy Świętych o godz. 9.00 i 17.00. W sobotę, 28 grudnia, uczcimy Świętych Młodzianków Męczenników. Tego dnia w osobistych modlitwach pamiętajmy o dzieciach nienarodzonych. Jest to dzień modlitw w intencji niemowląt i dzieci nienarodzonych.
  1. W przyszłą niedzielę, 29 grudnia, czcimy Świętą Rodzinę. Zachęcam do licznego i rodzinnego udziału w świątecznej Eucharystii. Święta Rodzina Nazaretańska jest dla nas wzorcem i odniesieniem, jak mamy żyć w rodzinie i poprzez rodzinę. Wspólnie będziemy prosić Świętą Rodzinę o świętość naszych rodzin.
  1. O sprzątanie kościoła w sobotę prosimy kolejne rodziny z Os. Słonecznego.
  1. W naszej parafii rozpoczynamy doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolędę. Zechciejmy dobrze przygotować się do tej wizyty, przeżyć ją jak najowocniej. Skorzystajmy z okazji, aby porozmawiać o problemach nie tylko rodzinnych, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty.
  • Plan kolędy jest następujący:   piątek 27 XII od godz. 11.00 – ul. Wygon – 2 ks.
  • sobota 28 XII od godz. 10.00 – Os. Słoneczne – 2 ks.