PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14.07.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.
  1. 25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców, w związku z tym w najbliższą niedzielę 21 lipca w kościele rozpoczyna się XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Poświęcenie pojazdów w naszej parafii w przyszłą niedzielę po Mszach Św., ofiary składane do puszek przeznaczone są na „MIVA Polska”(na zakup środków transportu dla misjonarzy).
  1. Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną podążać do stóp Jasnogórskiej Pani, prosimy o zapisywanie się w parafii lub biurze pielgrzymki. Bliższe informacje na tablicy informacyjnej.
  1. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Wygon.
  1. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń i planów.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 15 VII – św. Bonawentura (1221-1274), biskup, Doktor Kościoła, autor traktatów teologicznych i życiorysów św. Franciszka,
  • 16 VII – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.