PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10.03.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc. Dzisiaj po Mszach Św. zbiórka ofiar do puszek na Wielkopostne Dzieło Pomocy ” Jałmużna wielkopostna”.
 1. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 18.30, dla dzieci o godz. 17.30. Gorzkie żale w niedziele o godz. 16.30.
 1. Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków.
 1. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczmy naszą modlitwą.
 1. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się 24 marca. Nauki wygłosi dla nas ks. dr Janusz Gzik. „Grób Pański” i dekorację świąteczną w tym roku przygotowują mieszkańcy ul. Krótkiej i Laski, od dzisiaj można też składać ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego”.
 1. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na ogrzewanie kościoła, na potrzeby parafii i dekorację wielkopostną. Bóg zapłać.
 1. Paniom z ul. Koziogórskiej dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę.. Bóg zapłać.
 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Koziogórskiej.
 1. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.
 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Tadeusza Powagę l.73. Wieczny odpoczynek…