ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3.03.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebuje naszego przykładu i wytężonej modlitwy.
 1. Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 9.00 i 17.00, w kaplicach: w Chutczu o 15.30, w Petryłowie o godz. 10.30. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.
 1. Msza św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego w czwartek o godz. 17.30. 
 1. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin naszego Zbawiciela zapraszamy w piątki dzieci o godz. 17.30, dorosłych o godz. 18.30. 
 1. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.30. 
 1. Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas wieczornych Mszy Świętych.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Panom, którzy wykonali i zamontowali parapety zewnętrzne w oknach szpitalika i Panom pracującym przy wycince drzew za wykonane prace serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
 1. Paniom dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę. . Bóg zapłać.
 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Koziogórskiej.
 1. Wszystkim jubilatom, solenizantom i paniom z okazji ich święta składamy serdeczne życzenia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 4 III – św. Kazimierz Królewicz (1458-1484), główny patron Litwy i młodzieży litewskiej.