OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4.08.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.
  1. Msza Św. i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego w ramach Triduum przygotowującego nas do uroczystości odpustowych dzisiaj o godz. 20.00.
  1. Jutro Msza Św. na cmentarzu o godz. 18.00, wcześniej o godz. 17.15 nabożeństwo z czytaniem imion zmarłych polecanych modlitwie Kościoła, kartki wypominkowe są wyłożone na bocznych ołtarzach.
  1. W uroczystość odpustową Msze Św. z poświęceniem kopru o godz. 8.30, 10.00, 12.00 – suma odpustowa i 17.00, przed sumą o godz. 11.40 nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego, intencje na sumę można zapisywać dzisiaj, jutro i przed nabożeństwem. Kazania w odpust wygłosi Ks. Jarosław Orkiszewski Ekonom naszej Archidiecezji. Radę Duszpasterską prosimy o pomoc w organizacji procesji i poczęstunku, wiernych zachęcamy do czynnego udziału w procesji. W uroczystość odpustową wszystkich parafian obowiązuje uczestnictwo we Mszy Św.
  1. Trwa okres letniego wypoczynku. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
  1. O sprzątanie kościoła jutro i w sobotę prosimy kolejne rodz. z ul. Wygon.
  1. Solenizantów i jubilatów polecamy opiece Bożej Opatrzności i życzliwości najbliższych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów,
  • 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy,
  • 10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.