NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ 14.04.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.
 1. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich żali dziś o godz. 16.30.
 1. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych we wtorek o godz. 16.00.
 1. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji.
 1. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Wielki Piątek zostanie odprawione o godz. 17.15. W piątkowy wieczór o godz. 18.00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej. Zachęcamy do uczczenia Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację krzyża św., za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. Adoracja potrwa do godz. 22.00. W Wielki Piątek o godz. 17.00 rozpoczniemy także nowennę przed świętem Bożego Miłosierdzia.
 1. Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Zapraszamy do chwil rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu przy ” Grobie Pańskim” i oddania czci krzyżowi św. w godz. od 6.00 do 19.30.
 1. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w kościele o godz. 8.00, 9.00,10.00, 11.00, 12,00,13,00, 14,00. W terenie: 1 ks. Kozia Góra o godz.9.00, Malinówka godz. 9.30, Łowcza godz. 9.45, drugi ks. o godz. 9.00 Bachus a następnie Chutcze, Aleksandrówka, Serniawy, Petryłów, Wólka Petryłowska. 
 1. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.30. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
 1. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy procesją rezurekcyjną o godz. 6.00, następne Msze Św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny według porządku niedzielnego. Młodzież, dzieci, wspólnoty, strażaków prosimy o czynny udział w procesji.
 2. O sprzątanie kościoła prosimy rodz. z ul. Podgrabowej.
 1. Solenizantom i jubilatom Wielkiego Tygodnia życzymy głębokich przeżyć nadchodzących dni i wszelkich potrzebnych Bożych darów.