NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 16.06.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
  1. Msze Św. na zakończenie roku szkolnego: w Petryłowie w poniedziałek o godz. 9.00, w Sawinie Gimnazjum i VIII kl. we wtorek o godz. 8.00, Szkoła Podstawowa w Sawinie w środę o godz. 8.00.
  1. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie, dzieci komunijne i młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.00, po której wyruszy procesja. W tym roku przejdziemy ulicami: Kościelną, Runek i Brzeską, prosimy o przygotowanie ołtarzy, dekorację domów na trasie procesji. panów strażaków prosimy o zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom procesji Nad całością czuwa Rada Duszpasterska. Msze Św. w Boże Ciało w kościele o godz. 8.30, 10.00, 17.00, w kaplicach w Chutczu o godz. 15.30, w Petryłowie o godz. 8.00.
  1. Dziewczynki pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem mają próbę w środę o godz. 18.30.
  1. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18.00. W posczególne dni oktawy procesję przygotowują: procesję przygotowują: piątek – Malinówka i Łowcza, sobota – Petryłów i Wólka Petryłowska, poniedziałek – Serniawy i Bachus, wtorek – Chutcze i Aleksandrówka, środa  – Sawin.
  1. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w przyszłą niedzielę po Mszy Św o godz. 17.00, w przyszłą niedzielę obchodzimy też Dzień Ojca.
  1. O sprzątanie kościoła w środę i sobotę prosimy kolejne rodziny z ul. Podgrabowej.
  1. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,
  • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.