DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11.08.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.
  1. Dzisiaj odpust w Okszowie ku czci św. Maksymiliana, 15 sierpnia w Rejowcu, ku czci MB Wniebowziętej, w przyszłą niedzielę w Czułczycach ku czci św. Rocha, sumy odpustowe o godz. 12.00.
  1. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Msza Św. zbiorowa i modlitwa ku czci Matki Bożej Fatimskiej we wtorek o godz. 19.00. Przynieśmy ze sobą lampiony.
  1. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, w czwartek 15 sierpnia, Msze Święte z błogosławieństwem ziół i kwiatów według porządku niedzielnego. Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę.
  1. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
  1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Wygon.
  1. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy orędownictwu Matki Bożej.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz,
  • 15 VIII – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy Jej wniebowzięcia,
  • 17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.