DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23.06.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni. W poniedziałek procesję przygotowują Kozia Góra, Serniawy i Bachus, we wtorek Chutcze i Aleksandrówka, w środę Sawin.
 1. Spotkanie Rady Duszpasterskiej dzisiaj po Mszy Św. o godz. 17:00.
 1. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.
 1. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza Św. o godz. 18:00, po Mszy Św. procesja do czterech ołtarzy ul. Brzeską Przechodnią i Kościelną, prosimy o przygotowanie ołtarzy i zapraszamy do udziału w procesji dzieci, młodzież, wspólnoty. Panów strażaków prosimy o pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa, a Radę Duszpasterską o czuwanie nad przebiegiem procesji, po której będzie poświęcenie wianków.
 1. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. w kościele o godz. 9:00 i 18:00, w kaplicach o godz. 10:30.
 1. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, do nabycia N. i G.N.
 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Podgrabowej.
 1. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy.

UWAGA!  MSZE ŚW. W NIEDZIELĘ 07 LIPCA 2019 R.

 • 8:00 – SAWIN,
 • 10:00 –  CHUTCZE,
 • 12:00 – SAWIN,
 • 15:30 – PETRYŁÓW,
 • 17:00 – SAWIN.