DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 8 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.
  1. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji.
  1. Msza Św. i Nabożeństwo Fatimskie w piątek 13 września o godz. 19.00.
  1. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. W ramach akcji „POLSKA POD RZYŻEM” czuwanie modlitewne w naszym kościele w sobotę 14 IX. Godz. 15.00 – Wystawinie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego, do 16.00 adoracja, o godz. 16.00 Różaniec, o 16.30. Droga Krzyżowa, 17,30 Msza Św.
  1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Dzień Środków Społecznego Przekazu, a także rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania. Ofiary składane do puszki będą przeznaczone na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”.
  1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Wygon.
  1. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem.
  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Halinę Steć l. 67. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 13 IX – św. Jan Chryzostom (350-407), biskup Konstantynopola, Doktor Kościoła, piętnujący nadużycia moralne wiernych.
  • 14 IX – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.