DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 13 października 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi „ Wstańcie, chodźmy”. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, zbiórka ofiar do puszek dzisiaj po Mszach Św.
 1. Nabożeństwo Fatimskie i Msza Św. zbiorowa o godz. 16.30, rozpocznie się procesją różańcową, następnie Msza Św. i adoracja Najświętszego Sakrament z błogosławieństwem.
 1. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństwa różańcowego.
 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz.17.30, w niedziele o godz. 16.30. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.
 1. Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona św. Łukasza, w piątek o godz. 17.30.
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Tego dnia ofiary składane na tacę są przeznaczone wsparcie dzieła misyjnego Kościoła, a ofiary składane do puszek przeznaczone są na P.D.D.M.
 1. Kartki wypominkowe na poszczególne dni są wyłożone na bocznym ołtarzu.
 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Stodoły.
 1. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.
 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Zygmunta Kloca l. 57, jego pogrzeb we wtorek o godz. 14.00.. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich,
 • 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,
 • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik,
 • 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.