DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 1 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.
 2. Z inicjatywy papieża obchodzimy dziś także Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie.
 3. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msze Święte z okazji rozpoczęcia roku szkolnego jutro w Sawinie o godz. 8.00, w Petryłowie o godz. 9.30.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego z modlitwą o powołania kapłańskie o godz. 18.00.
 5. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msze Św. o godz. 7.30 i 18.00.
 6. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.
 7. Piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej na uroczystości odpustowe wyruszy z kościoła w sobotę o godz. 10.00. Program uroczystości odpustowych w gablocie.
 8. W przyszłą niedzielę Msze Św. z poświęceniem ziarna siewnego.
 9. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Wygon.
 10. Solenizantów i jubilatów pierwszych wrześniowych dni polecamy opiece patronów i życzliwości najbliższych.
 11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności +Leszka Wacewicza l. 67. Wieczny odpoczynek…