DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 15 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.
  1. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zbiórka ofiar do puszek na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu” dzisiaj po Mszach Św.
  1. Autokarowa pielgrzymka Seniorów do Częstochowy organizowana przez dzienny Dom „Senior”, „PRZYSTA|Ń” w Sawinie planowana jest na 21 września w najbliższą sobotę, Wyjazd 2.30, powrót ok. 22.00. koszt ok. 70zł. Zapisy w Domu „Senior”,”PRZYSTA|Ń” ul. Chełmska 5, Sawin.
  1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Wygon.
  1. Wszystkich solenizantów i jubilatów zapewniamy o modlitewnej pamięci i składamy najlepsze życzenia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 16 IX – św. Korneliusz (zm. ok. 253), papież, i św. Cyprian (210-258), biskup,
  • 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży,
  • 20 IX – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867,
  • 21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.