DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17.03.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.
 1. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.
 1. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.
 1. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki dzieci o godz. 17.30, dorośli o godz. 18.30 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 16.30.
 1. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w przyszłą niedzielę 24 marca Nauki wygłosi dla nas ks. Janusz Gzik. Szczegółowy plan rekolekcji parafialnych dostępny jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
 1. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła.
 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu szczególnie polecamy N., G. N. i Małego G. N.
 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Koziogórskiej lub Brzezina.
 1. Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.
 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: Cecylię Balcerek l. 83 z Koziej Góry, jej pogrzeb jutro o godz. 12.00 i Leokadię Struską l. 91 z Serniaw jej pogrzeb jutro o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 19 III – św. Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, patron Kościoła.