DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY 28.04.2019 CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).
 2. Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Składamy serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Świąt Paschalnych w naszej wspólnocie. Jest naszą ogromną radością tak liczna obecność wiernych i budujące świadectwo wiary wyrażone w tych świętych dniach. Niech zmartwychwstały Chrystus napełnia Wasze serca prawdziwym pokojem.
 3. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za odmówienie koronki: „Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami udziela się w granicach Polski wiernemu, który z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum” (akt Penitencjarii Apostolskiej z 12.01 2002 r.).
 4. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz ofiarę złożoną dzisiaj do puszki na „Fundusz Caritas”.
 5. We wtorek 30 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.
 6. 6.Od środy 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej w dni powszednie o godz. 18.30, w niedziele o godz. 16.30. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii.
 7. W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte w kościele o godz. 9.00 i 18.00, w kaplicach o godz. 11.00. Msza Św. w intencji strażaków z OSP Gminy Sawin o godz. 9.00. Akademia patriotyczno-religijna przygotowana przez uczniów ZS w Sawine po Mszy Św. o godz. 9.00 Z racji na przypadający pierwszy piątek miesiąca spowiedź przed każdą Mszą Św.. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego w I czwartek miesiąca o godz. 18.00, w I sobotę również o godz. 18.00.
 9. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 12.00. zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 10. Odpust w Stawie 3 V, w Wierzbicy i Rudzie Hucie w przyszłą niedzielę, sumy odpustowe o godz. 12.00.
 11. O sprzątanie kościoła w czwartek i sobotę prosimy kolejne rodziny z ul. Podgrabowej.
 12. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny składamy serdeczne życzenia.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica, Doktor Kościoła, patronka Europy,
 • 30 kwietnia – św. Wojciech (956-997), biskup, męczennik, benedyktyn, misjonarz Prusów, główny patron Polski,
 • 2 maja – św. Atanazy (296-373), biskup Aleksandrii, Doktor Kościoła, obrońca dogmatów wiary,
 • 4 maja – św. Florian (ok. 250-304), Rzymianin, męczennik, patron strażaków.