CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 31.03.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.
 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego w czwartek o godz. 18.00. Msze Św. w piątek o godz. 7.30 i 18.00. Cześć Niepokalanemu Sercu Maryi – Matki Bolesnej oddamy w sobotę o godz. 18.00.
 1. Trwamy w wielkopostnej zadumie i rozważaniu męki Chrystusa. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.30. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 16.30.
 1. Droga Krzyżowa ulicami: Brzeską, Lipową, Łączną, Spacerową, Bohaterów Powstania Styczniowego z zakończeniem na cmentarzu w przyszłą niedzielę ok. godz. 17.30. Prosimy strażaków o pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom nabożeństwa.
 1. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.00.
 1. Przygotowując się do Świąt Paschalnych, w których widzimy źródło wszelkiej łaski, przypominamy o przykazaniach kościelnych, które nakładają na wierzących dwa szczególne obowiązki. „Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Św.”.
 1. Prosimy o zgłaszanie adresów chorych, którzy pragną przed świętami skorzystać ze spowiedzi i przyjąć Komunię Św.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 1. Za sprzątanie kościoła dziękujemy Paniom z ul. Zastawie. Bóg zapłać.
 1. O sprzątanie naszej świątyni prosimy kolejne rodziny z ul. Zastawie.
 1. Boże dary i ludzka życzliwość niech ubogacają wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia.