CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 12.05.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na Wakacyjne Dzieło Pomocy Dzieciom „Nadzieja Radości”.
 1. W naszej wspólnocie gościmy alumna Marcina z naszego seminarium, który dzieli się świadectwem wiary i powołania. Wraz z nim modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Dziękujemy za ofiary na rzecz M.S.D. w Lublinie.
 1. Dzisiaj odpust i poświęcenie pól w kaplicy w Chutczu. Suma o godz. 14.00.
 1. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.
 1. Dnia 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13. dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństw jutro o godz. 18.00.
 1. W przyszłą niedzielę 19 maja do udziału we Mszy Świętej o godz. 12.00 zapraszamy dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii św. Spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 16.00.
 1. Również w przyszłą V niedzielę wielkanocną „Droga Światła” ulicami: Kościelną, Kątek, Chutecką i Krótką. Początek w kościele o godz. 19.00. Prosimy Panów Strażaków o pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom nabożeństwa.
 1. Rodzicom dzieci I komunijnych dziękujemy za sprzątanie i dekorację kościoła oraz porządkowanie placu przy kościele.
 1. O sprzątanie kościoła w sobotę prosimy rodziców dzieci rocznicowych.
 1. Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Dobrego Pasterza.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik,
 • 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.