CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 22 grudnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. W najbliższy wtorek przypada Wigilia i kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Ostatnie RORATY i modlitwa za zmarłych od wigilii 2018 r. we wtorek o godz. 8.00.
 1. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Jezusa Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki w kaplicy w Petryłowie we wtorek o godz. 21.00, w kościele parafialnym o godz. 23.00. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
 1. Porządek Mszy Św. w uroczystość Narodzenia Pańskiego i w święto św. Szczepana jak w każdą niedzielę. Ofiary składane na tacę w czasie pasterki na „Fundusz Obrony Życia”, a w drugi dzień świąt na rzecz KUL. Poświęcenie owsa w święto św. Szczepana po każdej Mszy Św.
 1. W piątek 27 XII w święto św. Jana Ap. i Ew. Msze Św. z podawaniem wiernym poświęconego wina o godz. 9.00 i 17.00.
 1. Za sprzątanie kościoła dziękujemy tym, którzy ubierali choinki. Bóg zapłać.
 1. O sprzątanie kościoła we wtorek i sobotę prosimy kolejne rodziny z Os. Słonecznego
 2.  Ogień Betlejemski będzie roznoszony 24 grudnia po Mszy Świętej o godzinie 8.00 przez dzieci ze Szkoły Podstawowej z Sawina; za życzliwe przyjecie Ich serdecznie dziękujemy.
 3. W minionym tygodniu Pan Bóg wezwał do wieczności +Helenę Grzeluk l. 85. Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu patronują nam:

 • 26 XII – św. Szczepan, jeden z siedmiu diakonów Kościoła jerozolimskiego.
 • 27 XII – św. Jan Apostoł i Ewangelista, umiłowany uczeń Pana Jezusa.
 • 28 XII – Święci Młodziankowie, męczennicy.