ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 20 maja 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele. Zbiórka ofiar do puszek w ramach Wakacyjnego Dzieła Pomocy Dzieciom „ Nadzieja Radości” dzisiaj po Mszach Św. Poświęcenie pól w Sawinie dzisiaj o godz. 18.00, początek w kościele.
 1. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
 1. Jutro 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. Msze Święte w kościele o godz. 9.00, 10.30 (dla chorych) i 18.00, w kaplicach o godz. 12.00. Poświęcenie pól w Koziej Górze o godz. 16.00. Także jutro w naszej parafii będziemy przeżywali Dzień Chorego.
  Msza Św. połączona z sakramentem namaszczenia chorych o godz. 10.30.
 1. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 1. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.
 1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 1. Tygodniki N., G.N., i Mały G.N. są do nabycia w zakrystii.
 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z Koziej Góry.
  Wszystkim ofiarodawcom za wrażliwość i wielkoduszność składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.
 1. Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.
  Otoczmy też modlitwą nowożeńców Joannę Łolik i Piotra Kopniaka. Zdrowaś Maryjo…
 2. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności +Józefa Dąbrowska l. 91, pomódlmy się w jej intencji. Wieczny odpoczynek…

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), włoski kapłan, apostoł Rzymu wprowadzający z powodzeniem nowe formy duszpasterstwa.