WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 13 maja 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca. Dzisiaj odpust i poświęcenie pól w kaplicy w Chutczu o godz. 14.00. Msza Św. zbiorowa i Nabożeństwo Fatimskie dzisiaj o godz. 19.00.
 1. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na rzecz rodziny Chorążyczewskich z Petryłowa jako nasza pomoc w odbudowie domu po pożarze.
 1. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.
 1. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe w kościele o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30.
 1. W przyszłą niedzielę 20 maja w uroczystość Zesłania Ducha Świętego,
  Dzieci klas IV będą przeżywały rocznicę Pierwszej Komunii Świętej podczas Eucharystii o godz. 11.30.
  Spowiedź dzieci i ich najbliższych w piątek o godz. 16.00.
 1. Poświęcenie pól w Sawinie w przyszłą niedzielę o godz. 18.00, początek w kościele.

7.W drugi dzień Zielonych Świątek w święto Matki Kościoła w naszej parafii będziemy przeżywali Dzień Chorego. Msza Św. połączona z sakramentem namaszczenia chorych o godz. 10.30. Prosimy rodziny i opiekunów o pomoc osobom chorym i starszym w przybyciu do świątyni.

 1. Tygodniki N. i G.N. są do nabycia w zakrystii.
 1. O sprzątanie kościoła prosimy rodziców dzieci rocznicowych.
 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę i of. bezim. na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
 1. Niech zmartwychwstały Pan obficie błogosławi z nieba solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik.
 • 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.