TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 listopada 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.

  1. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie.

  1. Przypominamy, że jeszcze do czwartku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych. W każdą niedzielę listopada o godz. 16.30, a w dni powszednie do czwartku (8XI) o godz. 17.30 modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Różaniec i Msza Św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach w kaplicy w Petryłowie w poniedziałek o godz. 15.30, w kaplicy w Chutczu w środę o godz. 15.30.

  1. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada obchodzimy Dzień Niepodległości, w tym roku przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Różaniec za Ojczyznę w sobotę o godz. 16.30.

  1. Za sprzątanie kościoła, grabienie liści i of. dziękujemy rodzinom z ul. Chełmskiej. Bóg zapłać.

  1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Chełmskiej.

  1. Wczoraj odbył się pogrzeb +Józefa Czmielewskiego l. 82, wczoraj zmarła Czesława Błaszczuk l.82 z Sawina, jej pogrzeb we wtorek o godz. 11.00. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla nich. Wieczny odpoczynek…

  1. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 9 XI – Najświętszy Zbawiciel oraz św. Jan Chrzciciel i św. Jan Ewangelista w rocznicę poświęcenia bazyliki laterańskiej, której patronują.
  • 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież, obrońca wiary i obrońca Rzymu przed najazdami barbarzyńców.