TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                     4 marca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu, a szczególnie podczas naszych rekolekcji Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.

 

 1. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszamy na drogę krzyżową w piątek dzieci o godz. 16.00, dorosłych o godz. 18.00 i na gorzkie żale w niedzielę o godz. 16.30.

 

 1. W czwartek, 8 marca w naszych modlitwach pamiętajmy o kobietach.

 

 1. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie.

 

 1. W nocy 19 lutego spłonął dom Państwa Lutomskich z Petryłowa, tymczasowo zamieszkali w bloku przy ul. Stodoły. Mieszkańcy Petryłowa i Wólki Petryłowskiej z sąsiedzką pomocą dzieląc się meblami i sprzętem potrzebnym w domu, za piękną postawę miłosierdzia serdecznie dziękujemy. My jako parafia też możemy włączyć się (jak to jest naszym zwyczajem) w pomoc rodzinie państwa Lutomskich, dlatego ofiary składane do puszek w przyszłą niedzielę po Mszach Św. będą przeznaczone dla nich na zagospodarowanie.

 

 1. Tygodniki N. i G.N.  są do nabycia w zakrystii.

 

 1. Kościół sprzątały P.: Maria Mróz, Małgorzata Lenc, Anna Michalska, Monika Fura za sprzątanie i of. dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Laski i Krótkiej.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Na kwiaty do „grobu Pańskiego” of. złożyli: Marianna Krzeszczyk, Kazimiera Błaszczuk, Justyna Wilgocka,  bezim., bezim.   Bóg zapłać. Pan Marian Kraszewski wykonał z własnego materiału 4 ławki na chór do naszego kościoła za ten dar serdecznie dziękujemy.

 

 1. Nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych dzisiaj o godz. 18.00.

 

 1. Program rekolekcji na plakacie w gablocie i na stronie internetowej parafii.

 

 1. Wszystkich solenizantów i jubilatów polecamy Panu Bogu w naszych modlitwach.