TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                         21 stycznia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                                                                                       

 

 1. Pan Jezus wciąż powołuje tych, którzy będą łowić ludzi w sieci zbawienia, bo czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże.

 

 1. Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

 

 1. Gminny Koncert Kolęd i Pastorałek w Zespole Szkół w Sawinie dzisiaj o godz. 13.00. W programie występy dzieci z przedszkola, uczniów ze Szkół Podstawowych i Gimnazjum oraz lokalnych artystów. Zapraszamy.

 

 1. W piątek przypada w Kościele w Polsce Dzień Islamu. Prośmy jedynego Boga, który na różne sposoby objawia się ludziom, o pokój i braterstwo w świecie.

 

 1. Tygodniki N. i G.N., Mały G.N. są do nabycia w zakrystii.

 

 1. Kościół sprzątali P.: Śliwińska Ilona, Teresa Fidler, Anna Marczuk, Jolanta Chorągiewicz, Kuba Kozaczuk, Elżbieta Chorągiewicz, za sprzątanie i of. dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Chuteckiej.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Na organy of. złożyła P. Emilia Omelko. Bóg zapłać.

 

 1. W środę zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii.

Drodzy Parafianie: za waszą życzliwość, za wszystkie spotkania, rozmowy, modlitwy, posiłki, służenie pojazdami, świąteczny strój, oczekiwanie, prowadzenie do sąsiada, rodzinną atmosferę – serdecznie Wam dziękujemy. Zapewniamy Was o naszej modlitwie. Dziękujemy także za złożone ofiary, które zostaną przeznaczone na nowe organy. Prosimy też o zgłoszenie osób lub rodzin, których nie zastaliśmy w domu, a które życzą sobie odwiedzin kapłana dzisiaj po Mszach Św. w celu umówienia wizyty kolędowej.

 

 1. Zapowiedzi: Mateusz Krajewski kaw. z Sawina i Michalina Maria Jaglewicz panna z Sawina oboje par. tut. zap. II.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności : Antoni Grusza z Łowcza Kolonia l. 75, Helena-Irena Jaglewicz z Łowczy l. 76. Módlmy się szczęśliwą wieczność dla nich: Wieczny odpoczynek…

 

 1. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, Doktor Kościoł i patron dziennikarzy.
 • 25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan.
 • 26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.