TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 16 grudnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

 1. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.

 1. Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnich, sprawowanych w środę o godz. 6.30 i w sobotę o godz. 17.00..

 1. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź święta w naszym kościele codziennie przed każdą Mszą Św..

 1. Prosimy o zgłaszanie adresów chorych, którzy przed świętami pragną skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Komunię Św. Odwiedzimy chorych w środę od godz. 9.00.

 1. Katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych dzieci, które zostaną przyjęte do wspólnoty Kościoła podczas najbliższych świąt, będzie miała miejsce w czwartek o godz. 16.00.

 1. Śpiewanie Nowenny do Dzieciątka Jezus rozpoczynamy dzisiaj, a zakończmy 24 grudnia. Nowenna będzie śpiewana w niedziele o godz. 16.40, w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 17.00.
 2. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzinom z ul. Obłonie . Bóg zapłać.
 3. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Obłonie.
 4. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary składane z racji opłatka. Bóg zapłać.
 5. Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.