SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 lutego 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Chrystus, który oczyścił trędowatego i przywrócił mu nie tylko zdrowie, ale też godność dziecka Bożego, pragnie każdego z nas oczyszczać z trądu naszych grzechów. Trzeba tylko przyjść do Niego i o to poprosić. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na „ Fundusz Wschodni”.
 1. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.
 1. Dzisiaj także Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.
 1. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.00 i 17.00, w kaplicy w Petryłowie o godz. 11.00, w Chutczu o godz. 15.00. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek.
 1. W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.
 1. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa dla dzieci w piątki o godz. 16.00, dla dorosłych o godz. 18.00, a gorzkie żale w niedziele o godz. 16.30.
 1. Tygodniki N. i G.N.  są do nabycia w zakrystii.
 1. Kościół sprzątały P.: Joanna Suchoń, Halina Suchoń, Anna Ratajczyk, Czesława Ćwir za sprzątanie i of. dziękujemy. Bóg zapłać.
 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Chuteckiej.
 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. P. Leokadia Gałan złożyła ofiarę na kostkę i na śmieci . Bóg zapłać.
 1. Zbiórka ofiar do puszek w przyszłą niedzielę na ogrzewanie kościoła.
 1. Chrystus przywracający nam czystość serca niech wspiera szczególnie solenizantów i jubilatów tego tygodnia.