ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 30 grudnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.

 1. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo o godz. 17.00, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.

 1. We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte w porządku niedzielnym. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie. Zmiana tajemnic różańcowych w Nowy Rok po sumie.

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek Msza Święta zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 17.00.

 1. Msze święte w I piątek o godz. 7.30 i 17.00. Czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny zapraszamy natomiast na sobotnią Mszę Świętą o godz. 17.00.

 1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody podczas wszystkich Mszy Świętych. Po Mszy Św. o godz. 12.00 wyruszy Orszak Trzech Króli ulicami: Kościelna, Kątek, Chutecka, Brzeska. Panów strażaków prosimy o pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom orszaku.

 

 1. Plan odwiedzin duszpasterskich w tym tygodniu:

Poniedziałek – 1ks. od 9.00 ul. Zielona

Środa – 2ks. od 9.00 Aleksandrówka i Chutcze

Czwartek – 1ks. od 9.00 Wólka Petryłowska, 1ks. od 15.00 ul. Stodoły i Spokojna

Piątek – 2 ks. od 9.00 Malinówka, Łowcza, Kol. Łowcza i Borowa

Sobota – 2ks. od 9.00 ul. Chutecka

 1. Za sprzątanie kościoła w poniedziałek i sobotę dziękujemy Paniom z ul. Obłonie.

 1. O sprzątanie kościoła w poniedziałek i sobotę prosimy rodziny z ul. Objazdowej.

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę.

 1. Wszystkich solenizantów i jubilatów powierzamy opiece Świętej Rodziny.

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Helenę Brzozowiec l. 67. Wieczny odpoczynek…

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 2 I – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.