SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 29 lipca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pan Jezus zawsze dostrzega potrzeby tych, którzy do Niego przychodzą. Chojną ręką karmi głodnych, ale nakazuje uczniom pozbierać ułomki, aby nic się nie zmarnowało. Zachęca nas, abyśmy nie marnowali żywności, którą możemy dzielić się z głodnymi. Mamy wspólnie dbać o dobre wykorzystanie Bożych darów.
 1. W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.
 1. W czwartek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Parcjunkuli, aby go uzyskać należy w tym dniu nawiedzić kościół parafialny i spełnić zwykłe warunki odpustu i pomodlić się w intencjach Ojca Świętego. Odpust u Franciszkanów w Chełmie. Suma odpustowa o godz. 18.00.
 1. W pierwszy czwartek miesiąca Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00, będziemy też modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 1. W pierwszy piątek miesiąca Msze Św. o godz. 7.30 i 18.00.
 1. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.00 uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Tego dnia będziemy szczególnie modlić się za księży proboszczów, we wspomnienie ich patrona, św. Jana Marii Vianneya.
 1. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.
 1. W poniedziałek 6 sierpnia będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego, w naszej parafii uroczystość odpustowa. Msze Św. z poświęceniem kopru o godz. 8.30, 10.00, 12.00 suma i 18.00. Nie będzie mszy w kaplicach. Prosimy Radę duszpasterską o zorganizowanie procesji. Przed sumą o godz. 11.40 nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego, intencje można składać lub zapisywać od dzisiaj w zakrystii lub w kancelarii. Uroczystość poprzedzi triduum, program na plakacie. Msza Św. na cmentarzu przed odpustem w niedzielę o godz. 17.00, a wcześniej o godz. 16.30 koronka za zmarłych, kartki wspominkowe są wyłożone na bocznych ołtarzach. Robiąc porządki przy grobach prosimy wyrzucać posegregowane śmieci w wyznaczone miejsca. Przypominamy też o uiszczaniu opłat placowego po upływie 20 lat za groby ziemne, by zachować prawo do dysponowania grobem, a także prosimy o opłaty przedłużające korzystanie z grobów murowanych również po upływie 20 lat. Prosimy też  o umieszczenie czytelnych  napisów na grobach i miejscach zarezerwowanych. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę i w uroczystość odpustową w kościele i na cmentarzu będą przeznaczymy na remont „szpitalika”.
 1. O sprzątanie kościoła na niedzielę i uroczystość odpustową jeszcze raz prosimy rodziny  z bloku przy ul. Nowoprojektowanej 1B.
 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za of. na remont szpitalika. Bóg zapłać.
 2. Tygodniki N. i G.N. są do nabycia w zakrystii.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów.
 • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów.
 • 4 VIII – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), francuski kapłan, gorliwy spowiednik, patron proboszczów.