PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 lutego 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.
 1. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek dzieci o godz. 16.00, dorosłych o godz. 18.00. , a na gorzkie żale w niedzielę o godz. 16.30.
 1. Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 4-6 marca. Poprowadzi je ks. Krzysztof Czajka.
 1. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ofiary składane w tym dniu do puszek będą przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny.
 1. Dekorację świąteczną i „grób Pański” przygotowują w tym roku mieszkańcy ul. Wygon i Nadrzecznej.
 1. Od dzisiaj można składać ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego”.
 1. Tygodniki N. i G.N.  są do nabycia w zakrystii.
 1. Kościół sprzątali P.: Marta i Piotr Popek, Szymon, Nikola, Robert Wach, Jadwiga Mazurek, Ewa i Julitka Dziurba za sprzątanie i of. dziękujemy. Bóg zapłać.
 1. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Laski.
 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na rzecz MSD w Lublinie i za 3 of. bezim.  na ogrzewanie kościoła, na organy, na potrzeby parafii . Bóg zapłać.
 1. Zbiórka ofiar do puszek na ogrzewanie kościoła dzisiaj po Mszach Świętych.
 1. Nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych, którzy w tym roku planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński rozpoczną się w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 22 II – św. Piotr Apostoł (I w.), pierwszy biskup Rzymu, papież, nauczyciel wiary i wierny naśladowca Chrystusa.