PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 2 grudnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszki na „ Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

 1. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.

 1. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych w środy o godz. 6.30, w soboty o godz. 17.00. Zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów. Szopkę bożonarodzeniową i dekorację świąteczną w tym roku przygotowują mieszkańcy Koziej Góry

 1. W owocnym przeżywaniu oczekiwania na przyjście Pana pomocne będą nam adwentowe ćwiczenie duchowe. Tegoroczne rekolekcje, które rozpoczną się w przyszłą niedzielę 9XII, wygłosi je w naszej wspólnocie ks. Jerzy Ćwik. Już dziś zaplanujmy swój udział w tym wydarzeniu. Program rekolekcji na plakacie w gablocie i na stronie intrnetowej.

 1. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie.

 1. We wtorek 4 grudnia przeżywamy w Kościele Dzień modlitwy w intencji bezrobotnych.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 17.00. W pierwszy piątek Msze Św. o godz. 7.30 i 17.00.

 1. W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte ku czci Matki Bożej w kościele o godz. 9.00 i 17.00, w kaplicach: w Chutczu o godz. 10.30, w Petryłowie o godz. 12.00.

 1. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary na ten cel.

 1. Solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach życzymy obfitości Bożych darów.

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: + Jan Kanclerz l. 93 i +Wacława Suszcz l. 83. Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter,
 • 7 XII – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup, Doktor Kościoła.