PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                           18 marca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas.

 

 1. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła, w modlitwie zawierzmy św. Józefowi mężów i ojców.

 

 1. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. Przed Sumą o godz. 11.30 zgromadzimy się przed kościołem, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Po Sumie konkurs na największą i najpiękniejszą palmę.

 

 1. W Niedzielę Palmową młodzież gromadzi się w swoich diecezjach, aby pod przewodnictwem biskupa świętować Dzień Młodzieży. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” .

 

 1. Prosimy o zgłaszanie adresów chorych, którzy pragną przed świętami skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania i przyjąć Komunię Św. Odwiedziny chorych w środę od godz. 9.00.

 

 1. Dzisiaj gorzkie żale o godz. 15.30, Msza Św. wieczorowa o godz. 16.00. Po Mszy Św. ok. godz. 17.00 droga krzyżowa ulicami: Kościelną, Brzeską, Wygon i zakończenie na cmentarzu.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek dla rodziny Lutomskich. Zebrane pieniądze już zostały im przekazane.

 

 1. Tygodniki N. i G.N. są do nabycia w zakrystii.

 

 1. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z Koziej Góry.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Na kwiaty do „grobu Pańskiego” of. złożyli: bezim., Roman Kowalski, Teresa Kulawczuk, bezim., Jadwiga Marciniak, Maria Błaszczuk, bezim, Teresa Suchonos , bezim. .  Bóg zapłać.

 

 1. Niech św. Józef opiekuje się solenizantami i jubilatami rozpoczynającego się tygodnia.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Teresa Sochaczewska l. 74 z Bachusa i +Antoni Ćwir l. 86 z Chełma, jego pogrzeb jutro o godz. 13.00. Pomódlmy się w ich intencji. Wieczny odpoczynek…