PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 29 kwietnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.
 1. Festyn rodzinny połączony z akcją charytatywną na rzecz hospicjum MAŁEGO KSIĘCIA w Lublinie organizowany przez grupę charytatywną w Zespole Szkół w Sawinie dzisiaj o godz. 13.00 w parku przy ul. Rynek.
 1. Dzisiaj także przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau.
  W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.
 1. Od 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele w niedziele o godz. 16.30, w dni powszednie o godz. 17.30, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii.
 1. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych i eksponowania barw narodowych.
 1. W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Na Msze Święte zapraszamy o godz. 9.00 i 18.00, w kaplicach o godz. 11.00. Msza Św. o godz. 9.00 m.in. w intencji strażaków, a po Mszy Św. akademia patriotyczno- religijna przygotowana przez uczniów ZS w Sawinie. W tym dniu z racji I czwartku Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego połączone z nabożeństwem majowym o godz. 18.00.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W I piątek Msze Św. o godz. 7.30 i 18.00, w I sobotę o godz. 17.00.
 1. Arcybiskup Metropolita Lubelski udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w piątek 4 V br. Wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.
 1. DROGA ŚWIATŁA ulicami: Kościelną, Stodoły, Wygon, zakończenie w parku przy cmentarzu w przyszłą niedzielę 6 maja o godz. 19.30. Prosimy przedstawicieli Rady Duszpasterskiej o pomoc w organizacji tego nabożeństwa.
 1. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.
 1. Tygodniki N. i G.N. są do nabycia w zakrystii.
 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z Koziej Góry.
 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę . Bóg zapłać.
 1. Życzymy, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 2 V – św. Atanazy (295-373), biskup Aleksandrii w Egipcie, prześladowany za zwalczanie herezji, wierny obrońca wiary, ogłoszony Doktorem Kościoła.
 • 4 V – św. Florian (ok. 250-304), rzymski żołnierz i męczennik pochodzący z terenów dzisiejszej Austrii, patron strażaków i hutników.