OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 5 sierpnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.

 1. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie. Msza Św. na cmentarzu przed odpustem o godz. 17.00, a wcześniej o godz. 16.30 koronka za zmarłych, kartki wspominkowe są wyłożone na bocznych ołtarzach.  Przypominamy też o uiszczaniu opłat placowego po upływie 20 lat za groby ziemne, by zachować prawo do dysponowania grobem, a także prosimy o opłaty przedłużające  korzystanie z grobów murowanych również po upływie 20 lat. Prosimy też  o umieszczenie czytelnych  napisów na grobach i miejscach zarezerwowanych.

 1. Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego. w naszej parafii uroczystość odpustowa. Msze Św. z poświęceniem kopru o godz. 8.30, 10.00, 12.00 suma i 18.00. Nie będzie mszy w kaplicach. Prosimy Radę duszpasterską o zorganizowanie procesji. Przed sumą o godz. 11.40 nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego, intencje można składać lub zapisywać w zakrystii albo przed nabożeństwem. Ofiary składane na tacę dzisiaj i w uroczystość odpustową w kościele i na cmentarzu przeznaczymy na remont „szpitalika”.

 1. Rodzinom z bloku przy ul. Nowoprojektowanej 1B dziękujemy za sprzątanie kościoła, piękne kwiaty i ofiarę. Bóg zapłać.

 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny  z bloku przy ul. Nowoprojektowanej 1B.

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na remont szpitalika. Bóg zapłać.

 1. Tygodniki N. i G.N. są do nabycia w zakrystii.

 1. Opiece Matki Bożej polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.
 • 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy.
 • 10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.
 • 11 VIII – św. Klara (1193-1253), naśladowczyni św. Franciszka z Asyżu, założycielka zakonu klarysek.