NIEDZIELA WIELKANOCNA 1 kwietnia 2018 ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.
  1. Msze Święte dzisiaj według porządku świątecznego. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Zmiana tajemnic różańcowych jutro po Mszy Św. o godz. 11.30 Jak co roku będziemy wspierać duchowo i materialnie wyższe uczelnie katolickie i wydziały teologiczne w Polsce, z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim na czele.
  1. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek miesiąca Msza św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz 18.00. W I piątek Msze św. o godz. 7.30 i 18.00.
  1. Codziennie po pierwszej Mszy Św. wieczorowej odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a w niedzielę Miłosierdzia Bożego, przed Mszą Świętą wieczorową. W przyszłą niedzielę odpust w kaplicy w Petryłowie. Suma odpustowa o godz. 14.00.
  1. Dziękujemy mieszkańcom ul. Wygon i Nadrzecznej za wykonanie symbolicznego „grobu Pańskiego” i za patriotyczną dekorację kościoła na święta. Bóg zapłać.
  1. Pamiętamy o solenizantach i jubilatach w tych świątecznych dniach i wypraszamy dla nich łaski od zmartwychwstałego Pana.