NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ 25 marca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Przesłanie Niedzieli Palmowej, czyli niedzieli Męki Pańskiej, można streścić w dwóch słowach: hosanna i ukrzyżuj Go! Ukazują one postawę ludzi wobec Chrystusa. Najpierw oddają Mu hołd, a potem pragną Jego śmierci. Rozpoczynając Wielki Tydzień, starajmy się nie pozostawać obojętni na wydarzenia, które będziemy na nowo przeżywali i uobecniali w liturgii.
 1. Dzisiaj ostatnie w tym roku nabożeństwo gorzkich żali o godz. 16.30.
 1. W Wielki Czwartek przed południem w naszej katedrze biskup wraz z kapłanami podczas Mszy Krzyżma dokona poświęcenia oleju krzyżma do sprawowania sakramentów świętych: chrztu, bierzmowania, święceń kapłańskich i oleju chorych do namaszczenia chorych.
 1. Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się obchód Triduum Paschalnego. Zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej – pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godz. 18.00.
 1. W Wielki Piątek – w dzień męki i śmierci Zbawiciela na krzyżu – o godz. 17.00 zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego, o godz. 17.15 droga krzyżowa, a o godz. 18.00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej z uczczeniem krzyża i Komunią św. Po jej zakończeniu, zgodnie ze staropolską tradycją, będziemy czuwać przy Grobie Pańskim. Porządek adoracji w gablocie. Ofiary składane z okazji adoracji krzyża są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
 1. W Wielką Sobotę, przynosząc do pobłogosławienia pokarmy na stół wielkanocny, pamiętajmy, aby choć na chwilę zatrzymać się i w duchu podziękować Panu Jezusowi złożonemu do grobu za dzieło odkupienia. Błogosławieństwo pokarmów w kościele co godzinę od godz. 8.00 do 13.00, w terenie od godz. 9.00 1ks. , początek Bachus, Chutcze, Aleksandrówka, Serniawy, Petryłów, Wólka Petryłowska, Łowcza, Kozia Góra o godz. 8.20,  Malinówka o godz. 9.20.
 1. Uroczystości Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.30 od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej przed kościołem. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne i z radością ogłosimy zmartwychwstanie Pana Jezusa. Na liturgię przynosimy świece. Liturgię dopełni w niedzielny poranek o godz. 6.00 radosna procesja rezurekcyjna. Triduum Paschalne trwa do niedzielnego wieczoru. Do czynnego udziału w procesji zapraszamy wspólnoty, strażaków, dzieci, młodzież, Radę Duszpasterską.
 1. Od Wielkiego Piątku rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 1. Tylko z oczyszczonym sercem można w pełni przeżywać pamiątkę zbawczych tajemnic: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, dlatego zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiadamy codziennie przed każdą Mszą św.
 1. W tym roku ze względu na Wielki Tydzień uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia został przeniesiony na 9 kwietnia.
 1. Od jutra po zmianie czasu Msze Św. wieczorowe o godz. 17.30 i 18.00
 1. Tygodniki N. i G.N., Mały G.N. oraz Chlebki Dobroci (po 5zł) są do nabycia w zakrystii.
 1. Kościół sprzątały P.: Teresa Wołoszun, Karina Wołoszun, Kinga Wołoszun, Krystyna Manaj, za sprzątanie, dekorację i of. 40zł dziękujemy. Bóg zapłać.
 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z Koziej Góry.
 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Na kwiaty do „grobu Pańskiego” of. złożyli: bezim. 30zł, Halina Zagajewska 20zł, Stella Miazio 20zł, Czesława Gmitruk 30zł, Eugenia, Lilla Suchonos i Maryla Kulawczuk 40zł. Bóg zapłać.
 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Aleksander Książek l. 83 z ul. Podgrabowej, Lech Kiszowara l. 65 z ul Chuteckiej, Zbigniew Misiura l. 71 z ul. Chuteckiej, jego pogrzeb we wtorek o godz. 14.00. Pomódlmy się w ich intencji. Wieczny odpoczynek…
 1. Niech Chrystus, nasz Zbawiciel, błogosławi solenizantom i jubilatom Wielkiego Tygodnia.