NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA 24 czerwca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.

  1. W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Msze Święte w kościele o godz. 9.00 i 18.00, w kaplicy w Petryłowie o godz. 10.30, w Chutczu o godz. 16.00. Tradycyjnie w tym dniu ofiar zbierane na tacę przekazywane są na działalność Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  1. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.

  1. O sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Nowoprojektowanej 1A.

  1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za of. na malowanie kościoła: Petryłów Wólka Petryłowska, Serniawy i Kol. Serniawy, Chutcze Stare, ul. Podgrabowa i Polna, ul. Chełmska i Objazdowa, ul. Kościelna i Przechodnia, ul. Wygon i Nadrzeczna,ul. Stodoły i Spokojna , bezim., bezim. Bóg zapłać.

  1. Zmiana godzin sprawowania Mszy Świętych w naszej parafii od 1 lipca 2018r., w kościele w Sawinie o godz. 8.00, 12.00, 17.00, w kaplicach: w Chutczu o godz. 9.30, w Petryłowie o godz. 10.40.

  1. Solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia polecamy szczególnej opiece św. Jana Chrzciciela.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu w Galii, pisarz chrześcijański i obrońca wiary, męczennik.
  • 29 VI – święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.