NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 27 maja 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
 1. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane w kościele o godz. 8.30, 10.00 i 17.00, w kaplicach o godz. 13.00. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 wyjdziemy w procesji ulicami: Kościelną, Rynek i Brzeską, aby zanieść błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy, udekorujmy też domy na trasie procesji. Panów strażaków prosimy o udział w procesji i zapewnienie bezpieczeństwa, dziewczynki komunijne i młodsze zapraszamy do sypania kwiatów( próba w środę o godz. 18.30.), chłopców komunijnych i dzieci do niesienia różańca i poduszeczek, młodzież i wspólnoty do niesienia chorągwi i feretronów. Nad całością czuwa Rada Duszpasterska. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.
 1. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza Święta z procesją eucharystyczną o godz. 18.00.

4.W pierwszy piątek Msze Św. o godz. 7.30 i 18.00.
W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi o godz. 18.00.

 1. Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 17.30, a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Św. o godz. 18.00, w niedziele o godz. 16.30.
 1. W piątek na nabożeństwo z procesją eucharystyczną o godz. 18.00 zapraszamy zwłaszcza dzieci.Będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla nich z okazji Dnia Dziecka.
 1. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.
 1. Tygodniki N., i G.N., są do nabycia w zakrystii.
 1. O sprzątanie kościoła w środę prosimy następne rodziny z Koziej Góry.
 1. Msze Św. z racji poświęcenia pól i z prośbą o błogosławieństwo dla mieszkańców poszczególnych miejscowości w następujące dni:
  31maja godz. 17.00 – Łowcza i Kol. Łowcza,
  1czerwca godz. 18.00 – Wólka Petryłowska,
  2 czerwca godz. 18.00 – Petryłów,
  3 czerwca godz. 17.00 – Kozia Góra,
  6 czerwca godz. 18.00 – Sawin.
 1. Wczoraj odbył się pogrzeb +Jadwigi Janczak, pomódlmy się w jej intencji. Wieczny odpoczynek…
 1. Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych.
 • 1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.