DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3 czerwca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu.
 1. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. Ofiary składane do puszek są przeznaczone na prace wykończeniowe świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 1. W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00, w niedziele o godz. 16.30.
 1. Trwamy w przeżywaniu dni eucharystycznych w oktawie Bożego Ciała. Codziennie  do czwartku Msza Święta z procesją eucharystyczną o godz. 18.00,  prosimy o przygotowanie procesji mieszkańców: w  poniedziałek – Serniaw, Aleksandrówki i Malinówki, we wtorek – Bachusa i Chutcza, w środę – Sawina. W czwartek uroczyste zakończenie oktawy podczas Mszy Św. o godz. 18.00., po której  wyruszy procesja do czterech ołtarzy przy ul. Brzeskiej, Przechodniej i Kościelnej. Prosimy o przygotowanie ołtarzy. Zapraszamy do udziału w procesji dzieci, młodzież, wspólnoty i podjęcie funkcji tak jak w Boże Ciało. Straż prosimy o zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom procesji. Nad całością czuwa Rada Duszpasterska.
 1. Msza zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego w czwartek o godz. 18.00.
 1. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

8 . Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie.

 1. Tygodniki N., i G.N., są do nabycia w zakrystii.
 1. O sprzątanie kościoła prosimy następne rodziny z Malinówki.
 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę i of. bezim. na malowanie kościoła: Bóg zapłać.
 1. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Eugeniusz Kalandyk, jego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 15.00. Pomódlmy się o wieczne szczęście dla niego, Wieczny odpoczynek…
 1. Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec.