DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 września 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pan Jezus uspokaja swoich uczniów, mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.
 1. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30 za odmówienie różańca we wspólnocie można uzyskać odpust zupełny. Msze Św. w październiku o godz. 17.00 i 18.00.
 1. Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.
 1. W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego. Msza Św. zbiorowa do Przemienienia Pańskiego o godz. 17.00, a nabożeństwo po różańcu.
 1. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. Msze św. o godz. 7.30 i 17.00.
 1. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi o godz. 17.00.
 1. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę w czasie nabożeństwa różańcowego.
 1. Za sprzątanie kościoła i ofiarę dziękujemy rodzinom z ul. Chełmskiej.
 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Chełmskiej
 1. Opiece Królowej różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła.
 • 2 X – święci Aniołowie Stróżowie.
 • 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów.
 • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.