DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 21 października 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach. Zbiórka ofiar do puszki na „ Papieskie Dzieła Dziecięctwa Misyjnego” dzisiaj po Mszach Św.

  1. Jutro 22X będziemy świętować rocznicę poświęcenia naszego parafialnego kościoła.

  1. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, kartki wspominkowe i koperty są wyłożone na bocznym ołtarzu. Robiąc porządki przy grobach naszych bliskich wyrzucajmy posegregowane śmiecie w wyznaczone miejsca. Wyrzucając liście lub trawę nie wrzucajmy ich razem z torbami foliowymi, folię wrzucajmy do kontenera, doniczki z cementem prosimy zabierać do domu albo zwracać tym od których kupiliśmy.

  1. Kościół sprzątały rodziny z ulicy Chełmskiej, za sprzątanie i grabienie liści dziękujemy. Bóg zapłać.

  1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Chełmskiej.

  1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na misje – „Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary”. Bóg zapłać.

  1. Matce Bożej Różańcowej polecamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.