DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2 września 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.

 1. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas Mszy Świętych o godz. 8.00 w Sawinie i o godz. 9.00 w Petryłowie pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.

 1. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00.

 1. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Msze Św. o godz. 7.30 i 18.00.

 1. W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Msze Św. o godz. 9.00 i 18.00, w kaplicach: w Chutczu 10.30, w Petryłowie o godz. 16.00. Piesza pielgrzymka na Górę Chełmską wyruszy w sobotę o godz. 5.30.

 1. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po sumie.

 1. Msza Św. w lesie na Podchyliniu dzisiaj o godz. 14.00.

 1. Za sprzątanie kościoła dziękujemy rodzinom z bloku z ul. Nowoprojektowanej 1C.

 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny  z bloku przy ul. Nowoprojektowanej 1C.

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę i na remont szpitalika. Bóg zapłać.

 1. Tygodniki N. i G.N. i Mały G.N. są do nabycia w zakrystii.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Tomasz Białas l. 63 i + Tomasz Werema l. 64. Wypraszajmy im Boże Miłosierdzie. Wieczny …

 1. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkim uczniom życzymy, aby Pan Jezus obdarzył ich łaską czystego serca.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.