DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25 lutego 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

 1. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16.00, dla dorosłych o godz. 18.00, a gorzkie żale w niedziele o godz. 16.30..

 1. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

 1. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Msza Św. zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 17.00.

 1. Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Msze Św. o godz. 7.30 i 17.00.

 1. W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści. Msza Św. o godz. 17.00.

 1. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.

 1. Zbiórka ofiar do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny dzisiaj po Mszach Św.

 1. Tygodniki N. i G.N.  są do nabycia w zakrystii.

 1. Kościół sprzątali P.: Alina Bukowska, Maria Śliwińska, Danuta Zagajewska, Sylwester Zagajewski za sprzątanie i of. dziękujemy. Bóg zapłać.

 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Laski.

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Na kwiaty do „grobu Pańskiego” of. złożyli: Wacław Wiadrowski , bezim., bezim. Bóg zapłać.

 1. Nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych dzisiaj o godz. 18.00.

 1. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Program rekolekcji na plakacie w gablocie i na stronie internetowej parafii.