DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY 8 kwietnia 2018

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.

 

  1. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Zbiórka ofiar do puszek na „Fundusz Caritas” dzisiaj po Mszach Św. Dzisiaj też odpust w kaplicy w Petryłowie, suma o godz. 14.00.

 

  1. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w kościele o godz. 9.00 i 18.00, w kaplicach: w Chutczu o godz. 11.00, w Petryłowie o godz. 16.00. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. W czasie Mszy Świętych będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego.

 

  1. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną.

 

  1. Tygodniki N. i G.N. są do nabycia w zakrystii.

 

  1. Kościół sprzątali P.: Magdalena i Aleksandra Hanczaruk, Irena i Waldemar Śnieguccy, Małgorzata Podkańska, za sprzątanie i of. dziękujemy. Bóg zapłać.

 

  1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z Koziej Góry.

 

  1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Bóg zapłać.

 

  1. ZAPOWIEDZI: Tomasz Czesław Walczuk kaw. z Białopola par. MB Częstochowskiej w Białopolu i Ewelina Marta Mikitiuk panna z Serniaw par. tut. zap. – I

 

Radosław Konrad Aleksandrowicz-Weremko cyw. zw. z Sawina i Aldona Katarzyna Aleksandrowicz-Weremko cyw. zw. z Sawina oboje par. tut. zap. – I

 

Piotr Kacper Kopniak kaw. z Chełma par. Chrystusa Odkupiciela w Chełmie i Joanna

Katarzyna Łolik panna z Sawina par. tut. zap. – I

 

Emil Szymański kaw. z Gdoli   par. św. Stanisława w Rudzie Hucie i Monika Misiura panna   z Koziej Góry par tut. zap. – I.

 

  1. Niech Pan Jezus okazuje łaskę miłosierdzia solenizantom i jubilatom tego tygodnia.