CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                    11 marca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia.
  1. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 16.00, dla dorosłych o godz. 18.00, gorzkie żale w przyszłą niedzielę o godz. 15.30, Msza Św. wieczorowa o godz. 16.00. Droga krzyżowa ulicami: Kościelną, Brzeską, Wygon w przyszłą niedzielę 18 marca o godz. 17.00. Prosimy Panów Strażaków o pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom nabożeństwa.
  1. We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.
  1. Zbiórka ofiar do puszek jako pomoc dla Państwa Lutomskich z Petryłowa po pożarze domu dzisiaj po Mszach Św.
  1. Tygodniki N. i G.N. są do nabycia w zakrystii.
  1. Kościół sprzątali P.: Klaudiusz Grzeluk, Halina Dąbska, Leokadia Krzeszczyk, Halina Pytel za sprzątanie i of. dziękujemy. Bóg zapłać.
  1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Laski i Krótkiej.
  1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Na kwiaty do „grobu Pańskiego” of. złożyli: Beata Lewandowska, Ewelina Krzeszczyk, Danuta Kolanowska, Teresa Fidler, Zofia Mazur , bezim., bezim., na potrzeby parafii Teresa Fidler . Bóg zapłać.
  1. Nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych dzisiaj o godz. 18.00.
  1. Solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych.