CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 22 kwietnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

 

 1. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę.

 

 1. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.

 

 1. Tygodniki N. i G.N. i Mały G.N. są do nabycia w zakrystii.

 

 1. Kościół sprzątały P.: Beata Lewandowska, Marianna Błaszczuk, Józefa Okońska, za sprzątanie i of. dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z Koziej Góry.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na rzecz MSD w Lublinie. Na potrzeby parafii zostały złożone dwie of. bezim. Bóg zapłać.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności +Bolesław Wojciechowski l. 84 z Sawina.  Pomódlmy się w jego intencji. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Dobry Pasterz niech prowadzi solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 23 IV – św. Wojciech (ok. 956-997), biskup Pragi, misjonarz wśród Prusów, męczennik za wiarę, patron Gniezna i Polski.
 • 25 IV – św. Marek (I w.), pochodzący z Jerozolimy towarzysz wypraw misyjnych św. Piotra i św. Pawła, autor drugiej Ewangelii kanonicznej.