CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                               28 stycznia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Pan Jezus objawia swoją moc. Zdumionym słuchaczom pokazuje, że jest silniejszy od Złego. Jest Panem świata duchowego. Prośmy Go, by wspierał nas w naszym duchowym zmaganiu się ze złem.

 

 1. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.

 

 1. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa. Msza Święta zbiorowa i nabożeństwo do Przemienienia Pańskiego o godz. 17.00.

 

 1. Dnia 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 9.00 i 17.00, w kaplicach: w Petryłowie o godz. 10.30, w Chutczu o godz. 12.00.. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. W tym dniu wypada I piątek miesiąca spowiedź tylko przed każdą Mszą Św.

 

 1. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła.

 

 1. W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy Świętej i nabożeństwie o godz. 17.00.

 

 1. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po sumie.

 

 1. Tygodniki N. i G.N., są do nabycia w zakrystii.

 

 1. Kościół sprzątały P.: Grażyna Seredowska, Urszula Roman, Wanda Ćwir, Marianna Bisko, Krystyna Jaglewicz, za sprzątanie dziękujemy. Bóg zapłać.

 

 1. O sprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z ul. Chuteckiej.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Na organy of. złożyły P. : Maria Howorus , Wioletta Wicińska. Bóg zapłać. Dziękujemy też panom, którzy pomagali znieść organy chóru, a następnie wnieśli nowe organy na chór. Bóg zapłać.

 

 1. Wczoraj sakrament małżeństwa zawarli Wioleta Kowalska i Jarosław Myszura, dziękując im za ofiarę na potrzeby parafii, pomódlmy się w ich intencji…

 

 1. Niech Jezus, Święty Boży, ochrania i strzeże solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

 

W tym tygodniu patronujE nam:

 • 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich.