CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 23 grudnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.
 1. Zapraszamy do udziału w ostatnich roratach jutro o godz. 8.00 oraz do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź przed roratami. Nowenna do Dzieciątka Jezus dzisiaj, o godz. 16.40, jutro po roratach. Msza Św. za zmarłych od wigilii 2017 roku, których zabraknie po raz pierwszy przy wigilijnym stole jutro o godz. 8.00, zapraszamy rodziny tychże zmarłych do wspólnej modlitwy.
 1. Tradycją minionych lat młodzież ze Szkolnego Koła Caritas dostarczy do rodzin naszej parafii jutro po roratach Betlejemskie Światło Pokoju. Niech ten ogień radości i jedności zapłonie w naszych domach.
 1. Zasiadając jutro do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd.
 1. Msza Święta pasterska zostanie odprawiona w kaplicy w Chutczu o godz. 21.00, w kościele o godz. 23.00. Taca z pasterki na F.O.Ż.
 1. Msze Święte w uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugi dzień świąt według porządku niedzielnego. W drugi dzień świąt w święto św. Szczepana poświęcenie owsa po każdej Mszy Św. Taca na rzecz KUL JPII.
 1. W czwartek, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, tradycyjnie pobłogosławimy wino.

Msze Św. o godz. 9.00 i 17.00.

 1. Mieszkańcom Koziej Góry dziękujemy przygotowanie pięknej szopki i dekoracji świątecznej naszego kościoła, za ofiarowane choinki i za sprzątanie kościoła. Bóg zapłać.
 2. O sprzątanie kościoła jutro po porannej Mszy Św. prosimy kolejne rodziny z ul. Obłonie.
 3. Tygodniki katolickie podwójne numery N. i G.N. są do nabycia w zakrystii.
 4. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, i ofiary bezimienne na potrzeby parafii . Dziękujemy za ofiarowane piękne stojaki pod choinki do naszego kościoła. Bóg zapłać.
 5. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 26 XII – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański,
 • 27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie,
 • 28 XII – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.